Akşehir Türküleri

Akşehir Türküleri

Akşehir Türküleri

2005 yılında başlayıp 2006 yılında tamamlanan ve  yayınlanan albüm, projesini Ulaş Kurtuluş Ünlü‘nün hazırladığı ve tamamen kültürel amaçlı olarak Akşehir Belediyesi ile ortak olarak gerçekleştirdiği proje albümdür.

Albümün aranjörlük, müzik ve sanat yönetmenliği ile birlikte kayıt, edit, mix, mastering aşamalarının bir kısmı da Ulaş Kurtuluş Ünlü tarafından gerçekleştirilmiştir.

Akşehir Türküleri albümünde ayrıca tüm bağlama icraları ve seslendirmeler Ulaş Kurtuluş Ünlü ve ekibi tarafından gerçekleştirilmiştir.

16 Akşehir türküsünün yer aldığı albümde Ulaş Kurtuluş Ünlü 6 türküyü de seslendirmiştir.

Albüm Kapağından (Dönemin Belediye Başkanı Op. Dr. Mustafa Baloğlu)

Tarihte Pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış, çeşitli olaylara sahne olmuş Akşehir, modern kent görüntüsünün yanı sıra, kültürünü de en iyi yaşayan ve yaşatan bir şehirdir. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenlikleri, Geleneksel Sıra Yarenleri ve Halk Folklörü ile ayakta tutmayı başardığımız yöresel kültürümüzün bir parçası olan türkülerimizi kalıcı kılmak ve tanıtımını sağlamak amacıyla, Akşehir Türküleri Albümü‘nü yapmaya karar verdik.

Bu Albümün gerçekleşmesinde büyük emek ve özverisini bizden esirgemeyen Sayın Ulaş Kurtuluş Ünlü‘ye, ekibine, Fikri Er’e, Şehabettin Genç’e Ömer Öner’e, Ahmet Çörekçi’ye, Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü‘ne ve albüme destek sağlayan herkese teşekkürlerimi sunarım. Bu vesile ile Dünyanın Ortası Akşehir’i gezip görmenizi ve bu kültüre ortak olmanızı dilerim.

Op. Dr. Mustafa Baloğlu
Akşehir Belediye Başkan

Akşehir Türküleri Albümü’nde Ulaş Kurtuluş Ünlü’nün seslendirdiği türküler:

Entarisi Aktandır

Karanfilsin Bibersin

Bir Sabahtan Yolum Düştü Gedil’e

Yasiyan’a Giremedim

Yasiyan’a Varamadım Yalınız

Kartal Kuşun Kanadında Al Olur

Yorumlar kapatıldı.